Zakładanie konta

Nie musisz pobierać i instalować żadnego oprogramowania!

Wystarczy założyć konto i można zacząć korzystać z MJ. tym celu potrzebujemy wykonać następujące działania:

  1. Wejdź na stronę https://www.midjourney.com/ kliknąć klawisz „Join The Beta” na dole strony:

  1. Zostaniemy przekierowani do okna serwisu Discord (to narzędzie do dyskusji online podobne w użyciu do Slacka). Tam wybieramy nasz unikalną nazwę, zaznaczamy zapoznanie się z regulaminem i naciskamy duży, niebieski klawisz „Kontynuuj":

  1. Następnie wybieramy datę naszego urodzenia i potwierdzamy klawiszem „Gotowe”:

  1. W kolejnym kroku wpisujemy swój adres email oraz hasło i klikamy klawisz „Zajmij konto”:

  1. Na sam koniec mamy opcję wyboru czy korzystamy z aplikacji Discord otwieranej w przeglądarce, czy chcemy z niej korzystać jako programu pobranego na nasz komputer.

UWAGA! Ten wybór nie ma żadnego znaczenia pod kątem generowania grafik ponieważ tworzenie obrazów nie odbywa się lokalnie (na naszej karcie graficznej) tak więc nie jest ważne jakim dysponujemy sprzętem.

Kiedy potwierdzimy nasz email możemy zacząć korzystać z MJ, który od teraz będzie miał dla nas wygląd forum dyskusyjnego na platformie Discord (wiem, na początku to będzie trochę dziwne, ale można szybko się przyzwyczaić).

Jeśli to jest twój pierwszy kontakt z Discordem to nie będziesz miał dodanych żadnych innych serwerów czyli takich specjalnych miejsc na Discordzie w których możesz wchodzić w interakcję z innymi użytkownikami.

Jeśli dotarłeś / dotarłaś do tego momentu to po potwierdzeniu adresu email twoim oczom powinien ukazać się taki ekran (znaczy, że jesteś zalogowany / zalogowana do Discorda). Teraz poszukaj widzieć z lewej strony małej ikonę łódki na białym tle:

To jest właśnie twój serwer MJ. Kliknij w tę ikonę. Obok, na szarym tle są różne informacje ale Ciebie interesują kanały pod polem “NEWCOMER ROOMS” (to są miejsca dla osób, które zaczynają przygodę z MJ). Kliknij na pierwszy z góry kanał:

Teraz na środku pojawi ci się pole z promptami oraz grafikami wygenerowanymi przez innych aktywnych użytkowników (podobnie jak “ściana” na Facebooku):

To jest miejsce gdzie wszyscy użytkownicy danego kanału wpisują swoje prompty i tworzą swoje grafiki. Kanały możesz zmieniać (nie ma żadnych reguł pod tym względem) i obserwować tworzenie grafik przez innych użytkowników (co warto robić bo możesz podglądać i kopiować prompty innych osób).

Aby nie przegapić nowych lekcji zapraszam do zostawienia tutaj swojego adresu email

Zakładania konta na Discordzie i rejestrowanie się w Midjourney na szczęście robimy tylko raz :)

Last updated