Opisywanie prompta przez MJ

Jedna z ciekawszych funkcji z których możecie korzystać w celu tworzenia coraz lepszych grafik to poproszenie Midjourney aby sam stworzył prompta na bazie wgranej grafiki.

Co można osiągnąć za pomocą /describe? MJ opisze nam zdjęcie / grafikę, którą mu pokażemy – opisze czyli stworzy prompta w oparciu o swoje algorytmy oraz zasugeruje styl albo wręcz danego artystę do prac którego dana grafika / zdjęcie może być porównywane. Ciekawe, prawda?

Wywołuje się tę opcję w następujący sposób – wpisując po prostu w polu promptowania słowo /describe.

Powinniście zobaczyć coś takiego:

Klikamy w pole z ikoną MJ i powinniśmy teraz zobaczyć taki obrazek i nowe pole:

Po kliknięciu na niebieską ikonę przesyłania pliku otworzy się nam okno umożliwiające wybór katalogu oraz grafiki / zdjęcia jakie chcemy użyć w celu.

Ja wybrałem grafikę z modelką, którą stworzyłem na potrzeby innego projektu:

Teraz wystarczy nacisnąć klawisz „enter” i poczekać chwilę. MJ przeanalizuje wgrany obraz i zwróci nam propozycje tekstu czterech promptów bazujących na wgranej przez nas grafice / zdjęciu:

Możemy użyć cyferek 1,2,3,4 do wygenerowania każdego z nich z osobna, poprosić MJ żeby dokonał ponownie analizy (ikona dwóch strzałek) albo za pomocą klawisza „Imagine all” możemy zlecić stworzenie wszystkich czterech grafik na bazie promptów jakie przygotował MJ.

Osobiście opcję /describe wykorzystuję do tzw „inżynierii wstecznej” promptów i grafik innych twórczyń i twórców, których prace mi się podobają.

Wystarczy skopiować taką grafikę, poddać analizie i voila! Dowiadujemy się czasami bardzo ciekawych rzeczy jak tworzyć podobne prace.

Aby nie przegapić nowych lekcji zapraszam do zostawienia tutaj swojego adresu email

Bardzo przydatna opcja szczególnie jeśli chcemy zrozumieć i wykorzystać opisy promptów w tworzeniu naszych grafik.

Last updated