Zmiana kadru grafiki

Dzięki komendzie "panning" możemy przesunąć naszą grafikę w lewo, prawo, góra albo dół aby „domalować” do istniejącej grafiki nowe elementy.

Przydaje się kiedy stwierdzamy, że to, co stworzył MJ jest całkiem fajne, ale chcemy mieć jednak inną kompozycje.

Jak korzystać z komendy „pan”? Po pierwsza ta komenda działa na pojedynczej grafice a nie zestawie. Musimy zatem wrzucić prompta, wygenerować zestaw i wybrać jedną grafikę, którą chcemy zmienić.

Ja do tego celu wykorzystam prompta związanego z Alicją w krainie czarów w klimacie Cyberpunka 2077:

Poza znanymi nam już ikonkami widzimy nowe klawisze z ikonami strzałek – to są nasze narzędzia do przesuwania stworzonej przez nas grafiki.

Jak z nich skorzystać?

Wystarczy, że klikniemy na dowolny aby pojawiło się pole z pytaniem o co chcemy uzupełnić nową, przesuniętą grafikę?

Ja wybrałem „pan right” oraz wpisałem „cyberpunk street”. Efektem jest pojawienie się nowego obrazu z prawej strony:

Jak widać dokładnie MJ przesunął oryginalny obraz, dodając do niego mój nowy opis czyli cyberpunkową ulicą jaka miała być widoczna w tle za Alicją.

Zastanawiacie się ile razy można użyć opcji przesuwania? Można jej używać tyle razy, ile się chce tworząc bardzo ciekawe i kreatywne obrazy:

Inne zastosowanie opcji przesuwania – generowanie nowych obiektów. Co mam na myśli? Na przykład stworzyliśmy taką grafikę ze słodką grupką piesków:

A teraz poprosimy MJ żeby przesunął tę grafikę w lewo (nie zmieniając tekstu oryginalnego prompta) i możemy teraz zobaczyć jeszcze więcej słitaśnych piesków :)

Aby nie przegapić nowych lekcji zapraszam do zostawienia tutaj swojego adresu email

Ile nowych elementów może pojawić się na naszych grafikach tylko poprzez kreatywnye używanie opcji "panning" - sam czasami nie mogę wyjść z podziwu co ta opcja robi z moimi już stworzonymi grafikami. Genialne narzędzie do przerabiania obrazów z naszej galerii!

Last updated