Podstawowe funkcje Midjourney
Na Discordzie a dokładnie na serwerze Midjourney będą tworzone nasze grafiki więc warto poznać zasady obsługi tej aplikacji.
Last updated
Na Discordzie a dokładnie na serwerze Midjourney będą tworzone nasze grafiki więc warto poznać zasady obsługi tej aplikacji.
Last updated
Każde użycie prompta (o tym jak tworzyć prompty , ale doczytaj proszę ten rozdział zanim przejdziesz dalej) przez użytkownika (jeśli użytkownik nie wybierze opcji grafik w modelu “private” ale o tym za moment) generuje następującą strukturę widoczną na serwerze:
Tekst prompta (czyli tekstowego opisu jak ma wyglądać grafika, którą MJ ma wygenerować)
Nazwą użytkownika (w tym wypadku @Jsers)
Opisu formatu w jakim został stworzony (fast / relax – co to jest wyjaśnię później) oraz kilkoma ikonami pod nimi
Cztery grafiki, które są tworzone za każdy razem kiedy wpiszesz prompta
Tekst użytego prompta wyglądał następująco:
Jak widzisz opisy promptów są w języku angielskim (i to z błędami bo „realist” zapewne miało oznaczać „realistic”).
Czy można tworzyć prompty w języku polskim?
Można.
Tylko model językowy na którym stworzono MJ nie był uczony tak dobrze na zasobach z języka polskiego jak angielskiego.
Może nie rozumieć części słów albo nie wiedzieć części odniesień do polskiej kultury czy nauki. Lepiej jest zatem komunikować się z MJ i tworzyć prompty w języku angielskim.
A co oznaczają te opcje „U1” czy „V4” i ikona kręcenia się (dwie strzałki splecione w okrąg na niebieskim tle)? Już wyjaśniam.
Nawet jeśli nie jesteś autorem grafiki możesz mieć na nią wpływ. Po pierwsze możesz poprosić MJ aby powiększył każdą z czterech grafik. Ale jak wybrać poszczególne grafiki?
To proste - każda z nich ma swój numer. Wybierając np. “U1” („U” od „Upscale” czyli po angielsku "powiększenie") powiększysz górną grafikę po lewej stronie (czyli tę oznaczoną cyfrą "1").
A co oznacza „V1” („V” od „Version”)?
Otóż każdą z grafik (naszych i dowolnego użytkownika Discorda na serwerze MJ) możemy wygenerować raz jeszcze prosząc MJ o stworzenie jej innej wersji – niestety nie mamy kontroli nad tym jak MJ ją zmieni.
Jeśli chcesz stworzyć nową wersję grafiki nr 3 to kliknij “V3”. Jeśli grafiki nr 1 to klikasz “V1”.
Ostatnia opcja to klawisz z dwoma, białymi zapętlonymi strzałkami („Re-roll”) na niebieskim tle – to jest opcja stworzenia oryginalnego zestawu czterech grafik od nowa.
Ponownie – tak jak w wypadku polecenia wygenerowania pojedynczej grafiki tak i teraz nie mamy panowania jak MJ będzie je tworzył.
Jeśli powiększymy grafikę będziemy widzieli nowy zestaw ikon pod nią:
Co oznaczają te tajemnicze ikony?
“Make Variations” – ta opcja stworzy odmianę przeskalowanego obrazu i generuje nową siatkę czterech opcji na podstawie tej grafiki.
A gdzie się pojawi nasza wygenerowana grafika albo grafiki?Na samym dole ściany z promptami i grafikami więc czasami (jeśli bawisz się dużą ilością grafik) będziesz miał problem ze śledzeniem procesu powstawania grafik.
Hmmm, mało fajne rozwiązanie jeśli na kanale będzie siedziało i tworzyło dużo osób – twoje grafiki będą szybko przesuwane w dół a po chwili będziesz miał(a) ogromne problemy z ich znalezieniem w natłoku nowych promptów i grafik.
“Web” – ta opcja otwierzy naszą grafikę w naszej galerii na stronie
“Favorite” – za pomocą tej opcji oznaczysz swoje obrazy, które uznasz za fajne. aby łatwo je potem znaleźć w twojej galerii na stronie .
Czy jest na to rozwiązanie? Tak - musisz stworzyć swój albo z galerią stworzonych przez Ciebie grafik.
Aby nie przegapić nowych lekcji zapraszam do zostawienia