Twoja prywatna galeria

Mając założone (i potwierdzone!) konto na MJ wchodzimy ponownie na adres https://midjourney.com/ i tym razem wybieramy klawisz „Sign In”:

Po zalogowaniu się zobaczymy, że MJ poprosi nas o połączenie konta z Discordem:

Klikamy klawisz „Autoryzuj” i naszym oczom ukazuje się galeria grafik jakie stworzyliśmy na MJ.

Jakie są zalety przeszukiwania grafik w takiej postaci?

Zamiast szukać ich na Discordzie wszystko co stworzymy będzie archiwizowane tutaj (z opcją przeszukiwania na wiele sposobów, oznaczania grafik jako „polubione” itd.)

Jaki jest minus takiej galerii? Często niestety długo trwa przesyłanie danych między serwerami MJ a Discorda więc musimy poczekać aż nasza galeria się zaktualizuje (czasami może to trwa wiele minut).

Jakie fajne opcje są dostępne w twojej galerii? Na przykład możesz masowo zapisywać swoje grafiki (co jest ciężkie scrollując kanał na Discordzie).

Jak to zrobić? Na stronie głównej galerii z prawej strony na wysokości pola wyszukiwania są dwie ikony. Jedna z nich to odświeżenie strony galerii (przez przeładowanie jej) a druga (ta z symbolem strzałki) pozwala zaznaczać dowolne grafiki i zachować je w jednej paczce.

Kliknij na ikonę ze strzałką a potem zaznacz, które piliki chcesz pobrać. Koło wybranych grafik pojawi się ikona zielonego “ptaszka” a samo pole grafiki zmieni się lekko (zmniejszy):

Teraz zerknij na sam dół. Pojawi się pole z napisem “Selected 4” (ilość grafik przez Ciebie zaznaczonych), opcją “Clear” (wyczyść zaznaczenie), “Select all” (zaznacz wszystkie grafiki) oraz “Add To Collection” (wybrane grafiki znajdą się w twojej kolekcji):

Ale jeśli wybierzesz opcję “Open Downloader” to zaczniesz proces pobierania grafik na swoje urządzenie w postaci pliku ZIP (grafiki zostaną spakowane do jego katalogu i skompresowane):

A co jeśli klikniemy wybraną grafikę w galerii (w tym wypadku zestaw grafik)? Zobaczymy taki ekran:

Na którym widać grafiki a pod nimi (avatarem i nazwą użytkownika) znajdziemy opis prompta wraz z danymi ( pole “INFO”) o dacie stworzenia grafik (w tym wypadku 13 czerwca 2023), jej wielkości (1244×896 pikseli), wybranej opcji stworzenia (“imagine”) i wybranej szybkości (“Fast”).

Na samym dole (zielonym fontem) są podane takie informacje jak “ — ar 3:2” (to są proporcje grafik, wyjaśniam jak z nich skorzystać poniżej), “– v 5.1” (to jest wybrana wersja silnika MJ użyta do renderowania grafik) oraz “– style raw” (czyli parametr zmniejszający wpływ domyślnej estetyki Midjourney – ten i inne parametry będę dokładnie omawiał później w ramach tego kursu).

Co oznaczają te inne opcje? Na wysokości avatara i nazwy użytkownika galerii (artur_kurasinski) widać ciekawe opcje takie jak “…” , ikonę dyskietki (możliwość zachowanie grafiki z opisem prompta jako nazwa pliku), “serduszko” (opcja pomagająca szukać fajnych naszym zdaniem plików) i uśmiechniętą emotikonę (pozwalającą na ocenianie grafik). Dobra, to teraz kliknij teraz na pole “…” – powinna się rozwinąć lista kolejnych opcji:

Sprawdźmy co nam umożliwi użycie opcji “Copy…”:

Po kliknięciu na opcję “Copy” zobaczysz kolejną opcję “Full Comand”, która pozwoli na skopiowanie tekstu całego prompta wraz ze wszystkimi parametrami.

Opcja"Prompt" da Ci możliwość skopiowania całego tekstu prompta (ale bez szczegółowych parametrów).

Opcja “Job ID” z kolei da nam możliwość podejrzenia unikalnego identyfikatora przypisanego dla każdej grafiki wygenerowanej przez MJ (np. 782d3d35-2519-4455-8f17-c60562196ea4).

Opcja “Seed” Bot Midjourney (działający na Discordzie) używa numeru początkowego (np. 944865191) do utworzenia pola szumu wizualnego, takiego jak zakłócenia telewizyjne, jako punktu początkowego do generowania początkowych siatek obrazów.

Numery seed są generowane losowo dla każdego obrazu, ale można je określić za pomocą parametru –seed lub –sameseed. Użycie tego samego numeru seed i prompta spowoduje wygenerowanie podobnych grafik jako rezultat.

Bardziej szczegółowo omawiam kwestię seed tutaj.

A teraz sprawdźmy opcję “Open in…”:

Użycie tej opcji rozwija nam kolejny poziom wyboru innych opcji. Przez kliknięcie na “New Tab” nasze grafiki zostaną otworzone w osobnej zakładce naszej przeglądarki.

Jeśli wybierzemy “Open in Discord” w osobnej zakładce pojawi się wywołanie strony Discorda (być może będziemy musieli uwiarygodnić albo zalogować się ponowanie) z przekierowaniem do konkretnego kanału na którym dany zestaw grafik (albo pojedyncza grafika) były stworzone.

Daje nam to możliwość dalszego eksperymentowania już w samym Discordzie. A teraz zobaczmy co się kryje pod opcją “Report…”?

Jest to możliwość zgłoszenia wygenerowanej grafiki – na przykład jeśli uznamy, że zawiera elementy łamiące nasze poczucie przyzwoitości).

Pod nią jest opcja “Don’t show me this”, która po kliknięciu spowoduje, że przypiszemy tej grafice status “dislike” (czyli z jakiegoś powodu nie jesteśmy z niej zadowoleni).

Dalej mamy “Favorite” – to powtórzenie funkcji “serduszka” na dole strony (daje nam możliwość dania feedbacku MJ, że grafika nam się podoba) oraz “Save Image” – również jest to powtórzenie opcji “zachowaj obraz” na dole strony (w postaci ikony dyskietki 3,5 cala).

Pamiętaj, że oprócz przeglądania grafik w galerii możesz również na żywo je tworzyć i przeglądać na swoim prywatnym serwerze Discorda.

Aby nie przegapić nowych lekcji zapraszam do zostawienia tutaj swojego adresu email

Przydatna opcja do pokazywania komuś swoich grafik!

Last updated