Prywatny serwer Discord

Po co tworzyć prywatny serwer na Discordzie? Aby tworzyć i przeglądać grafiki bez konieczości szukania ich w natłoku promptów innych osób.

Po jakmiś czasie zacznie cię nudzić i wkurzać konieczność poszukiwania twoich prac w zalewie discordowej aktywności innych użytkowników.

Możesz oczywiście sprawdzać swoją stronę galerii gdzie pojawiać się będą twoje prace (ale będzie to się działo z opóźnieniem), ale najlepszym sposobem jest pracowanie na własnym serwerze. Jak to zrobić?

Zaloguj się do Discorda i z boku, po lewej stronie ekranu (pod spisem serwerów, których jesteś subskrybentem) znajdziesz ikonę znaczka zielonego plusa. Kliknij na nią a otworzy się następujący ekran:

Wybierz pierwszą opcję czyli "Stwórz swój własny" i przejdź dalej. Na kolejnym ekranie zostaniesz poproszony o wybór typu serwera - wybierz opcję "Dla mnie i znajomych":

Teraz zostaniesz poproszony o spersonalizowanie swojego serwera poprzez dodanie grafiki, która będzie ikoną twojego serwera i jego nazwy (możesz ten krok pominąć i zrobić to później):

Następnie wracamy na oficjalny serwer Midjourney, wchodzimy do któregoś z kanałów (np. oznaczonych jako #newbies) i szukamy (napisanego na zielono) słowa "Midjourney Bot". Klikamy na niego.

Rozwinie się panel ustawień bota - wybieramy opcję "Dodaj do serwera":

A następnie wybieramy serwer na który chcemy żeby bot Midjourney działał (w moim wypadku to będzie Artur Test) i klikamy "Kontynuuj":

A następnie zatwierdzamy listę wszystkich opcji poprzez naciśnięcie "Autoryzuj":

Jeśli wszystko przebiegło dobrze ostatni ekran jaki ujrzysz informuje o sukcesie i zaprasza do przejścia na twój nowo stworzony serwer:

Po kliknięciu klawisza "Przejdź do serwera" (w tym wypadku "Test Artur") zobaczysz taki ekran z informacjami oraz gotowym do działania botem MJ:

Przetestuj go wpisują komendę /imagine - jeśli pojawi się pole do wpisywania promptów to znaczy, że wszystko jest prawidłowo skonfigurowane.

Gratulacje! Teraz możesz już tworzyć grafiki w MJ na swoim prywatnym serwerze. Możesz także przeglądać je za pomocą galerii w której MJ automatycznie umieszcza wszystkie twoje prace.

Aby nie przegapić nowych lekcji zapraszam do zostawienia tutaj swojego adresu email

Bardzo przyśpieszająca opcja pozwalająca naprawdę zdecydowanie lepiej pracować z promptami na MJ.

Last updated